Bay Termal & SPA

Bay Termal & SPA

TERMAL & SPA Bay Termal
 • Açık Termal Havuz
   
 • Kapalı Termal Havuz
   
 • Jakuzi
   
 • Türk Hamamı
   
 • Fin Hamamı ( Buharlı Sauna)
   
 • Ayak Terapi Masajı
   

08:00-00:00 saatleri arasında kullanacağınız açık- kapalı termal havuzlar, jakuzi, Fin Hamamı, Türk Hamamı siz misafirlerimizin hizmetine sunulmuştur.

Masajlar Hakkında

Ağrı, bireyin yaşam kalitesini etkileyen ve kontrol altına alınması gereken bir durumdur. Vücudun birçok noktasında görülebilen ağrı, bireyin hem fiziksel hem de psikolojik açıdan zor durumda bırakabilecek düzeyde seyredebilmektedir. Farmakolojik çözümü olsa da, bazı durumlarda alternatif yöntemlerin tercih edilmesi gerekebilmektedir.
 

Kızılcahamam Termal Suyu, Özellikleri ve Faydaları

Kızılcahamam termal suyu, bölgenin mineral bakımından en zengin jeotermal kaynağını oluşturmaktadır. Bu da normal termal kaynaklardan elde edilen faydanın yanı sıra fonksiyonel olarak çeşitliliğini de vurgulamaktadır. Termal kaynakların birçok rahatsızlığa iyi geldiği ve tedavi ettiği yüzyıllardır benimsenen bir gerçektir. Alternatif tedavi yöntemi olarak da birçok uzmanın tavsiye ettiği termal sular, yine bir uzman gözetiminde alınan terapilerle oldukça etkilidir. Termal suların bilinen faydalarını sayacak olursak; Sıcaklık seviyesi ve içeriğinde bulunan mineralleri sayesinde antienflamatuar etkisi vardır. Özellikle romatizmal, iltihap, ödem ya da kas spazmı gibi durumlar nedeni ile ağrı yaşayan kişilerde olumlu sonuçlar alınmaktadır. 50 yaş ve üzeri bireylerde görülebilen kemik erimesi, kireçleme ve benzeri kemik rahatsızlıklarında alternatif tedavi yönetimidir. Kemik hücresi aktivitelerini uyararak eklem içi sıvının üretimini hızlandırır. Damar gelişimini hızlandırması nedeni ile kan dolaşımının hızlanmasını ve bu sayede vücudun gerekli oksijeni almasını sağlamaktadır. (Uzman gözetiminde ve tansiyon problemi olmayan kişilerde tavsiye edilir.) İçeriğinde bulunan minerallerin etkisi ile vücudun toksin adı verilen rahatsız maddelere atmasına yardımcı olur. Kadınlarda görülen birçok rahatsızlığın alternatif tedavisinde tavsiye edilmektedir. Olası rahatsızlıklara karşı da vücudun direnç kazanmasını sağlar. Cilt rahatsızlıklarının bir kısmında (uzman tavsiyesi ile) uygulanan kürler sayesinde büyük oranda iyileşme gözlemlenmektedir. (Önemli cilt hastalıklarına farklı doğal kaynaklar tavsiye edilmektedir.) Suyun iyileştirici özelliği hem zihinsel hem de fiziksel açıdan dinlenmeye ve bu sayede yenilenmeye yardımcı olmaktadır. Termal suları en konforlu şekilde kullanılmasını sağlayan Ankara Termal Oteli AB-I HAYAT OTEL, misafirlerinin her açıdan güzel bir tatil geçirmelerini sağlamaktadır. Termal suyun faydaları ve gözle görülür rahatlatıcı etkisi sayesinde daha sağlıklı ve yenilenmiş şekilde rutin hayatınıza dönebilirsiniz.

TERMAL HAVUZ

Faydaları Nelerdir

Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere, eklem hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları, diyabet(şeker hastalığı), metabolizma hastalıkları, sinirsel hastalıklar, deri hastalıkları, kadın hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları ve nörolojik hastalıklar gibi hastalıkların uzun süreli tedavilerinde alternatif yöntem olarak tavsiye edilmektedir. Ankara Kızılcahamam bölgesinde bulunan termal kaynakları en faydalı şekilde misafirlerine sunan AB-I HAYAT Otel, toplam 5 adet olan termal havuzları ile sağlık ve konforu en modern şekilde sunmaktadır. Kapalı ve açık şekilde her mevsim kullanılabilir özelliğe sahip termal havuzlar, her anlamda en yüksek fayda sağlanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Termal oteller içerisinde en iyi hizmeti ile fark yaratan AB-I HAYAT Otel, sadece termal havuzları ile de misafirlerinin takdirini kazanmaktadır.

Hızlı nüfus artışı, şehirleşme ve yoğun iş stresinin de etkisi ile termal turizme olan ilgi her geçen gün artış göstermektedir. Oldukça eski zamanlara dayanan termal su kullanımı günümüz modern çizgileri ile insanların talep ettiği bir tatil anlayışına dönüşmektedir. Termal suların faydaları, birçok eski kaynakta da belirtilmiştir. Günümüzde de uzman doktorlar tarafından onaylanmış faydaları ve ne şekilde kullanılmaları gerektiği belirtilmiştir.

Ankara – Kızılcahamam AB-I HAYAT TERMAL Otel, geleneksel anlayışımızı termal suyun şifalı etkisi birleştirerek Türk Hamamı kalitesini bir adım öteye taşımıştır. Türklerin Anadolu’ya yerleşmesi ile birlikte tabii kaynakların kullanımı da Türk kültür ve değerlerine göre şekillenmiştir. Türk – İslam anlayışı ile gelişen temizlik, Anadolu’nun güzellikleri ve doğal kaynakları ile birleşerek bir kültür oluşturmuştur. Anadolu’nun birçok bölgesinde bulunan termal su kaynakları, Roma döneminde de şifa ve temizlik gibi amaçlar için kullanılmaktaydı. Roma döneminden kalan hamamlar, Türk – İslam kültürü ile yeniden tasarlanarak temizliğin ve şifanın kaynağı haline gelmiştir. Selçuklu Dönemi ile başlanan Türk Hamamı tasarımları, günümüze kadar mevcudiyetini korumuştur. ABI HAYAT TERMAL Otel, tabii kaynakları misafirlerinin kullanımına sunarken, Müslüman Türk mimarisinin geleneklerini de yansıtmaya özen göstermiştir.   Türk Hamamı geleneğini, hijyen, rahatlık ve işlevsellik açısından değerlendirerek eksiksiz bir ortam hazırlamıştır. Kadın ve erkekler için ayrı hamam alanları olduğu gibi, aileler için tasarlanmış özel banyolarda misafirlerin rahatları açısından düşünülmüştür. Türk Hamamı dışında; Termal Jakuzi ve Termal Havuz seçenekleri ile de her anlamda lüks hizmet anlayışını vurgulamaktadır.

DUYURULARDAN HABERDAR OLUN.

Eposta adresinizi girerek bültenimize kayıt olabilirsiniz.